21. Maj, 2019

21.05.2019r. o godz. 18:30 obchodziliśmy w naszej parafii uroczystość 15 rocznicy kapłaństwa naszego Rezydenta ks. dr Dariusza Wołczeckiego. Na uroczystość przybyli rodzice i siostra ks. Dariusza oraz parafianie.

Na początku Mszy św. przedstawiciele scholi złożyli księdzu życzenia z okazji Jubileuszu, a po nich delegacja grup parafialnych działających w parafii, Pani kościelna z Chlastawy Irena Chłopek z dziećmi, młodzież, przedstawiciele Margaretki, wieczystej modlitwy za księdza Darka Magdalena i Marek Kusior oraz nasz kościelny Bogdan Maciejewski.

Szanowny Jubilat przewodniczył Eucharystii w koncelebrze z Proboszczem ks. kan. Jerzym Kordiakiem i Wikariuszem ks. Jakubem Świątkiem, który wygłosił homilię na temat kapłaństwa.

 

Mszę św. uświetniła schola parafialna animacja Mszy św: Alicja Łukaszewska czytała lekcję, s. Marlena Kaczmarek ZSJM zaśpiewała psalm, a dzieci pierwszokomunijne niosły dary ołtarza.

 

Na zakończenie Mszy św. Jubilat ks. Dariusz podziękował za pamięć i życzenia.

 

Foto:  Małgorzata Szafrańska