3. Kwiecień, 2019

W dniach 30.03.-03.04.2019r. w IV Niedzielę Wielkiego Postu w naszej parafii rozpoczęły się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje prowadził ks. Norbert Lasota, Wikariusz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie. Ks. Norbert był Wikariuszem w naszej parafii w latach 2014-2017.

W czasie rekolekcji parafianie mogli skorzystać z nauk podczas Mszy św. na temat miłości Pana Boga wobec nas oraz naszej miłości wobec Pana Boga.

Nauki rekolekcyjne odbywały się w kościele parafialnym o godz. 11:00 i 18:00 oraz w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 8:15. W środę 03.04., w ostatnim dniu rekolekcji, można było pojednać się z Panem Bogiem w Sakramencie Spowiedzi św.

W niedzielę 31.03. o godz. 17:30 ks. Norbert prowadził Nabożeństwo Gorzkich Żali wygłaszając kazanie pasyjne, a na koniec pobłogosławił zgromadzonych parafian Najświętszym Sakramentem.

Na zakończenie pobytu w naszej parafii ks. Norbert dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki parafialnej:

„Dobrze jest wrócić do Zbąszynka!
Dziękuję Panu Bogu za ten czas świętych rekolekcji, za Słowo, które Pan kierował do nas! Niech ten czas uwrażliwia nas na dobro, które mamy w sobie, byśmy nim czynili
cuda codzienności! Z darem modlitwy ks. Norbert Lasota.”

FOTO: Jerzy Ganecki