14. Kwiecień, 2019

Niedziela Palmowa obchodzona jest bezpośrednio przed Niedzielą Wielkanocną, jest wstępem do Wielkiego Tygodnia. Samo Święto jest jednak bardzo radosne, gdyż Ewangelia przypomina nam o triumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy.

Mszę św. o godz. 09:30 celebrował Ks. Wikariusz Jakub Świątek, który poświęcił palmy przyniesione przez wiernych. Liturgię Niedzieli Palmowej podczas Mszy św. rozpoczynającej Wielki Tydzień uświetniła schola dziecięca oraz służba liturgiczna ołtarza , która czytała Mękę Pana Jezusa.

 

Poniżej foto z Mszy św. o godz. 9:30

Mszę św. o godz. 11:00 celebrował Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak. Na początku Mszy, tak jak na każdej Eucharystii w tym dniu zostały poświęcone palmy, a Ewangelię według św. Łukasza odczytano także z podziałem na role.

Poniżej foto z Mszy św. o godz. 11:00

 FOTO: Małgorzata Szafrańska