8. Grudzień, 2018

08.12.2018r. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na zakończenie Mszy św. Rezydent ks. dr Dariusz Wołczecki, który celebrował Eucharystię o godz. 11:00, dokonał poświęcenia  blankietów Margaretki oraz przyjął przyrzeczenie wieczystej modlitwy od osób, które podjęły do końca swojego życia za Niego tę modlitwę.

Wieczystą modlitwę podjęli nasi parafianie: 

Ryszard Andrys,  Elżbieta Andrys,  Jarosław Bryza,  Magdalena Kusior,  Marek Kusior, Danuta Zachariasz i Cecylia Lisek.

 

Dla upamiętnienia tej chwili wykonano wspólną fotografię

 

Apostolat „Margaretka” czyli tzw. wieczysta modlitwa za kapłanów powstał oficjalnie w naszej parafii 05.09.2002r.,  jednak  pierwsza Margaretka „zrodziła się” i była odmawiana od 1999r.  Apostolat powstał z inicjatywy Wspólnoty Królowej Pokoju.

Od 1999r. modlitwę podjęło 246 osób, z czego zmarło 30 osób i wstawiają się za kapłanami bezpośrednio u Pana Boga. Aktualnie na terenie parafii objętych jest wieczystą modlitwą 37 kapłanów w 43 Margaretkach (6 kapłanów ma kilka Margaretek).
Wierni przyrzekają, że przez całe życie w wybranym dniu tygodnia będą modlić się za danego kapłana. Objęcie kapłana modlitwą jest włączeniem go w kwiat siedmiu Darów Ducha Św. i  dlatego utworzono 7-osobowe grupy modlitwy, by codziennie ktoś modlił się w intencji danego kapłana.

 

Foto: Jerzy Ganecki