1. Listopad, 2018

O godz. 13,00 parafianie zgromadzili się na cmentarzu parafialnym, ażeby uczestniczyć w Uroczystości Wszystkich Świętych. O tej godzinie w pięknej aurze jesiennej rozpoczęła się procesja po cmentarzu, której przewodniczył i modlił się za zmarłych Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak. Tradycyjnie pod krzyżem cmentarnym ks. Proboszcz odczytał nazwiska zmarłych parafian w mijającym roku.

Po zakończonym nabożeństwie modlitewnym rozpoczęła się przed kaplicą cmentarną uroczysta Msza św.  Mszy św. przewodniczył nasz Rezydent ks. dr Dariusz Wołczecki, który wygłosił do zgromadzonych homilię. We Mszy św. w koncelebrze uczestniczył Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak, Wikariusz ks. Jakub Świątek i nasz parafianin pracujący w USA  ks. Jacek Woźny.  Podczas Mszy św. Lekcję czytali  lektorzy Daniel Kański i Maksymilian Żabski.

Po Mszy św. kapłani dokonali poświęcenia nowych pomników na prośbę parafian.

Tradycyjnie przy wejściu na cmentarz wierni mogli złożyć ofiary na opłacenie ubezpieczeń kościołów, budynków kościelnych i cmentarza na przyszły rok.

Wieczorna fotorelacja z cmentarza, autor Daniel Nowak