14. Październik, 2018

“Promieniowanie Ojcostwa” – pod takim hasłem w niedzielę 14.10.2018r. obchodzony był w całej Polsce XVIII Dzień Papieski, który ustanowił je w 2001 r. polski Sejm w hołdzie dla papieża Polaka. Hasło nawiązuje do roli ojca we współczesnym świecie.

Tegoroczny Dzień Papieski związany jest także z dwoma rocznicami z życia św. Jana Pawła II – 60. rocznica sakry biskupiej Karola Wojtyły i 40. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego (działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku) oraz z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przed Sumą o godz. 11:00 zostało odśpiewane Litanię do św. Jana Pawła II, a Parafialny Oddział Akcji Katolickiej animował Mszę św.

W naszej parafii i w całej Polsce po Mszach św. zbierano do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin naszej Ojczyzny.

Foto: Jerzy Ganecki