1. Październik, 2018

30.09.2018r. rozpoczął posługę w naszej parafii rezydent ks. dr Dariusz Wołczecki, którego przed rozpoczęciem Mszy św. przedstawiał parafianom ks. Proboszcz Jerzy Kordiak.

O godz. 11:00 ks. Dariusz celebrował Eucharystię podczas której wygłosił homilię, a delegacja parafialna w imieniu wszystkich parafian złożyła księdzu życzenia.

Ks. Dariusz Wołczecki pochodzi z Parafii pw. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu.
22 maja 2004r. otrzymał w gorzowskiej katedrze święcenia kapłańskie z rąk ks. Biskupa Adama Dyczkowskiego i został włączony do wspólnoty prezbiterium diecezji zielonogórsko -gorzowskiej.
Po święceniach Dekretem ks. Bp Adama Dyczkowskiego ks. Dariusz został skierowany w dniu 22.08.2004r. do posługi duszpasterskiej w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze.
W latach 2007-2012 rozpoczął studia na kierunku teologia duchowości na Papieskim Instytucie Duchowości Teresianum w Rzymie, gdzie 15.11.2012r. obronił pracę doktorską w tej dziedzinie.
Po powrocie ze studiów w Rzymie do diecezji rozpoczął posługę w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu będąc wykładowcą teologi duchowości oraz ojcem duchownym. Od 2015 r. jest wykładowcą Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze.
Od 22.08.2014r. do 30.09.2018r. był rezydentem w Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Kłodawie, a od 01.10.2018r. jako rezydent rozpoczął posługę w naszej parafii.

Życzmy ks. Dariuszowi obfitości łask Bożych w posłudze w naszej parafii, opieki Matki Bożej oraz wszelkiej życzliwości i radości w codziennej posłudze.

Foto: Jerzy Ganecki