19. Październik, 2018

19 października 2018r. uroczystą Mszą świętą koncelebrowaną zakończyło się Święto Seniora w gminie Zbąszynek.   Seniorzy przybyli do kościoła parafialnego po dwutygodniowym święcie.

W tym okresie Rada Seniorów Gminy Zbąszynek, Senior-Wigor, OKSiR i ZOK zaproponowali seniorom bardzo wiele imprez. Tegoroczne Święto Seniora nieodłącznie związane jest z 100 – rocznicą odzyskania niepodległości. Wspólna modlitwa zakończyła czas świętowania.

Seniorzy wszystkich organizacji seniorskich zrzeszonych w Radzie Seniorów Gminy Zbąszynek uczestniczyli w animacji Mszy świętej:
– czytanie lekcji: Jan Mikuła
– modlitwa wiernych: Kowalska Czesława, Kozak Władysław i Wodecka Kazimiera
– dary ołtarza: Kny Helena, Szewczyk Wiesława i Bochniak Helena

Ksiądz Proboszcz kan. Jerzy Kordiak życzył seniorom dużo zdrowia, tego fizycznego jak i duchowego, aby mieli siłę stać przy Chrystusie, a swoje bezcenne doświadczenie przekazywać młodym.”

Tekst i foto:   Jan Mikuła