23. Wrzesień, 2018

23.09.2018 r. przypada święto św. Ojca Pio, które w naszej parafii od wielu lat jest obchodzone bardzo uroczyście. W 1999 roku do naszej parafii zostały sprowadzone relikwie błogosławionego Ojca Pio, a 23.09.2009 r. uroczyście wniesiono do naszej świątyni relikwie, już świętego, Ojca Pio. Był to dar Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka dla naszej parafii z okazji 25-lecia jego kapłaństwa.

Relikwie błogosławionego Ojca Pio z 1999 r.

Relikwie świętego Ojca Pio z 2009 r.

Przed świętem tradycyjnie na wstępie Mszy św. odmawiano nowennę do św. Ojca Pio, na którą składała się modlitwa i Litania do tego wielkiego świętego, tak bardzo czczonego w naszej parafii.  23.09.2018 r. na początku Sumy o godz. 11:00 celebrujący Mszę św. ks. Proboszcz Jerzy Kordiak przed relikwiami i figurą św. Ojca Pio modlił się o potrzebne łaski dla całej parafii i kapłanów.

 

W czasie Eucharystii ks. Proboszcz wygłosił homilię dot. Ojca Pio, przypominając, że w tym roku w sposób szczególny w Polsce i na świecie wspominana jest 100-rocznica otrzymania stygmatów przez Ojca Pio i 50-rocznica Jego śmierci. Na zakończenie homilii ks. Proboszcz modlił się modlitwą „Panie pozostań ze mną”, którą odmawiał codziennie Ojciec Pio.

Po zakończonej Mszy św. parafianie mogli ucałować relikwie Świętego.

Wieczorem o godz. 18:00 zostało odprawione Nabożeństwo do św. Ojca Pio, które również od wielu lat odbywa się w naszej parafii raz w miesiącu wraz z ucałowaniem relikwii.

Foto: Jerzy Ganecki