9. Wrzesień, 2018

08.09.2018r.  we wsi Rogoziniec odbyły się Gminne Dożynki. Przed obchodami uroczystości dożynkowych w kościele filialnym pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Rogozińcu została odprawiona uroczysta Msza św., w której dziękowano Panu Bogu za tegoroczne plony.

Na placu przy kościele ustawiono scenę, na której odbyły się obchody obrzędowe oraz część oficjalna. W części oficjalnej nastąpiła niezwykle podniosła chwila dla naszej wspólnoty parafialnej.

Burmistrz Miasta Zbąszynek Wiesław Czyczerski wręczył tytułu Honorowego Obywatela Gminy Zbąszynek, który Uchwałą Rady Miejskiej w Zbąszynku z dnia 30.08.2018r. nadano Proboszczowi naszej parafii  ks. kan. JERZEMU KORDIAKOWI .

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur przedstawił przebieg posługi kapłańskiej ks. Proboszcza oraz Jego działalność na rzecz naszej Parafii pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku.

Księdzu Proboszczowi składamy najszczersze gratulacje z powodu tego zaszczytnego wyróżnienia oraz życzymy kolejnych osiągnięć na niwie duchowej i materialnej w naszej parafii i gminie.

Foto: Zbąszynecki Ośrodek Kultury