6. Sierpień, 2018

W dniach 20.VII.-01.VIII.2018r. odbyła się XIX Pielgrzymka do Medziugorje. Pielgrzymkę zorganizowała nasza Wspólnota Królowej Pokoju pod kierunkiem Eugenii Angierskiej. Opiekę duchową sprawował nasz Wikariusz ks. Jakub Świątek. W pielgrzymce udział wzięło 37 pielgrzymów głównie ze Zbąszynka, Nowego Tomyśla, Gorzowa Wlkp, Opalenicy, Podmokli Małych i Wielkich, Babimostu, Lubrzy, Głuchowa i innych miejscowości.

FOTOGALERIA  Z  XIX  PIELGRZYMKI  DO  MEDZIUGORJE

Wielkim wydarzeniem w czasie pobytu w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Medziugorje  był nasz udział 22. lipca o godz. 19:00 w uroczystej Mszy św., której przewodniczył polski Abp Henryk Hoser, który wygłosił także homilię do zgromadzonych pielgrzymów.  Arcybiskup rozpoczął właśnie w tym dniu pracę w Medziugorje jako stały wizytator apostolski wyznaczony przez Papieża Franciszka 31.05.2018r.

22.07.2018r. Homilia Abp Henryka Hosera podczas Mszy św. o godz. 19:00 inaugurującej pracę Abp jako stałego wizytatora Stolicy Apostolskiej w Medziugorje

 

25.07.2018r. Msza św. odpustowa parafii św. Jakuba pod przewodnictwem Abp Henryka Hosera

Pielgrzymi uczestniczyli w codziennym programie modlitw w godz. 18:00-21:00, w wieczornych Adoracjach Najświętszego Sakramentu, wspinali się na Górę Objawień Podbrdo i Górę Krizevac. Wzięli udział w spotkaniach z Franciszkaninem o. Marinko, z Patrykiem i Nancy Latta z Kanady oraz z narkomanami we Wspólnocie Cenacolo.

Pielgrzymi przebywali także: w Tihaljiny, gdzie w kościele znajduje się słynna na cały świat figura Matki Bożej Królowej Pokoju.

Zwiedzili wodospady Kravica pod Medziugorje, Sarajewo, chorwackie miasteczko Gradac położone w Riwierze Makarskiej nad Adriatykiem, skąd płynęli statkiem na wyspę Hvar, a także płynęli łodziami po rzece Neretvie z Opuzen do Izletiste Kuti.

W drodze powrotnej do kraju 01.08.2018r. ok. godz. 9:30 w kościele Podwyższenia Krzyża św. nasz opiekun duchowy ks. Jakub Świątek odprawił Mszę św. dziękczynną za wszystkich pielgrzymów i za łaskę pielgrzymowania do Sanktuarium Królowej Pokoju w Medjugorje. O godz. 11:00 pielgrzymi powrócili do Zbąszynka.

FOTOGALERIA  Z  XIX  PIELGRZYMKI  DO  MEDZIUGORJE

FOTO I WIDEO:   ŁUKASZ  SZEWCZYK