17. Sierpień, 2018

Już 36 raz z naszej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej do Matki na Jasną Górę ruszyła ogromna liczba pielgrzymów i ku wielkiej radości w grupach idzie coraz więcej młodych osób, także z naszej rodziny parafialnej. Część wyruszyła trasą pielgrzymki gorzowskiej, ale członków naszej wspólnoty można było spotkać także na trasie pielgrzymki zielonogórskiej. 12 sierpnia wszyscy pielgrzymi, którzy szli pieszo z naszej diecezji spotkali się w Narodowym Sanktuarium Królowej Polski Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

 

30.07.-12.08.2018r.    PIELGRZYMKA GORZOWSKA:

z Kostrzyna n/O z naszej parafii wyruszyli w grupie tęczowej: Barbara i Aleksandra Jundziłł wraz z mamą Dorotą, Grzegorz Stasiński. W tej grupie szedł także ks. kleryk Mateusz Topolski, który przebywał w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej. Fotorelacja z tej grupy:

 

 

z Rzepina z naszej parafii wyruszyli w grupie amarantowej: małżeństwo Mariola i  Artur Szukalscy. Opiekunem duchowym tej pielgrzymki był ks. Norbert Lasota, były wikariusz naszej parafii. Oto zdjęcia z tej pielgrzymki:

 

02.08.-12.08.2018r.   PIELGRZYMKA  ZIELONOGÓRSKA:

– Z Zielonej Góry z naszej parafii wyruszyła w grupie czerwonej Milena Ratajczak. Opiekunem duchowym tej grupy był ks. Łukasz Sławiński.  Oto zdjęcia z tej grupy:


Świadectwa  z pielgrzymki:

Świadectwo Basi:
„To był mój drugi raz na pielgrzymce, nie mogłam nie iść, cała grupa na mnie liczyła i wiem, że wszystkich bym zawiodła. Cały czas czekałam z utęsknieniem, ale tydzień przed wyjściem całkowicie straciłam chęci. Jednak zaufałam Bogu i On mnie posłał na szlak. Odkryłam, że Bóg ma dla nas niesamowity plan, który w całości widzimy dopiero po czasie, a jeśli znajdziemy w sercu szczere intencje, Maryja ich na pewno wysłucha. Kiedy przestanie się patrzeć na to, że idzie się dwa tygodnie i to tyle kilometrów, a otworzy się na Boże działanie, można przeżyć naprawdę cudowny czas i tego się właśnie na tej pielgrzymce nauczyłam.”

 

Świadectwo Mileny:
„Pielgrzymka stała się dla mnie tym ważnym czasem, kiedy nie sposób ukryć się w swojej własnej strefie komfortu, kiedy Maryja zabiera maski, pod którymi chowam swoje prawdziwe oblicze każdego dnia. W drodze krok po kroku naucza serce czym jest pokora i jak dawać coś z siebie innym, pomimo własnego zmęczenia. Pan Jezus pokazał mi, że właśnie to jest istotą wolności, jaką w Nim mamy. Być dla drugiego człowieka to siła Miłości i tego doświadczyłam w pielgrzymkowej wspólnocie. A On zaprowadził mnie troszkę obolałą, ale dzięki temu autentyczną i szeroko uśmiechniętą przed jasnogórskie oblicze Matki. I za to Jemu chwała!”

Zapraszamy do udziału naszych parafian, a szczególnie młodzież w kolejnych pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i doznania tam wielkich duchowych przeżyć, doświadczenia życiowego oraz nowych przyjaźni i budowy szacunku, miłości i pokoju wobec pielgrzymów i ludzi spotykanych na swojej drodze życiowej .