29. Czerwiec, 2018

W dniu Imienin 29.06.2018 r. kościoła filialnego pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 18:00 Wikariusz ks. Jakub Świątek poprowadził Nabożeństwo Czerwcowe i wszyscy w świątyni odśpiewali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie gość ks. Marcin Marciniak, Wikariusz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie odczytał  Litanię do św. Apostołów Piotra i Pawła przed ich obrazem. Po modlitwie odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Po procesji w świątyni uwielbiano Boga śpiewając hymn: Ciebie Boga wychwalamy.

Mszę św. odpustową celebrował ks. Marcin Marciniak w asyście Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka i Wikariusza ks. Jakuba Świątka. Homilię wygłosił ks. Marcin nawiązując m.in. do św. Apostołów i ich misji.


Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz podziękował zgromadzonym wiernym za przybycie na uroczystość odpustową, a ks. Marcin udzielił kapłańskiego błogosławieństwa.

Foto: Zdzisław Nowak