27. Czerwiec, 2018

27.06.2018r. w święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 18:30 wierni razem z kapłanami i rodzicami ks. Jakuba Świątka świętowali Jego imieniny.  Uroczystą Mszę św. w koncelebrze z Proboszczem ks. kan. Jerzym Kordiakiem i naszym parafianinem posługującym w Boliwii na misjach ks. Józefem Białasikiem, sprawował Solenizant ks. Jakub Świątek.

Na początku Mszy św. dzieci, młodzież, ministranci i przedstawiciele grup parafialnych działających w parafii złożyli serdeczne życzenia naszemu Solenizantowi.

Podczas Mszy św. homilię na temat posługi kapłańskiej wygłosił ks. Proboszcz Jerzy Kordiak.

Oprawę liturgiczną przygotowali młodzież i dorośli:
– czytanie lekcji: Irena Trypucka,
– modlitwa powszechna: Barbara Jundziłł, Natalia Zacharska, Milena Ratajczak, Marta Graczyk, Aleksandra Strugała i Aleksandra Górka,
– niesienie darów ołtarza: Milena Ratajczak, Marta Graczyk i Patrycja Spychała.

Muzycznie Mszę św. uświetniła dziecięca i młodzieżowa schola (prowadzona przez ks. Jakuba) i organista.

Po zakończonej Mszy św. ks. Jakub dołączył do scholi i razem radośnie śpiewano pieśń uwielbienia Pana.

Foto: Jerzy Ganecki