16. Czerwiec, 2018

W dniach 11-17.06.2018r. odbył się Odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej – Patronki naszej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Codziennie od 11 do 14 czerwca do Sanktuarium przybywały diecezjalne pielgrzymki różnych grup, które brały udział w rekolekcjach rokitniańskich.
16.06.2018r. około 1000 młodych ludzi przybyło z różnych parafii naszej diecezji i uczestniczyło w Diecezjalnym Dniu Młodzieży.

FOTOGALERIA Z DIECEZJALNEGO DNIA MŁODZIEŻY
Foto: ks. Marcin Kliszcz- Sanktuarium w Rokitnie

Wśród młodych pielgrzymów była tam także grupa z naszej parafii i dekanatu, której opiekunem duchowym był nasz Wikariusz ks. Jakub Świątek.

Młodzież od godz. 13:00 brała udział w warsztatach, animacji i modlitwie pod hasłem: „Do wyższych rzeczy”-Ja, Ojczyzna , Bóg.
O godz. 18:00 młodzi uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył Ordynariusz naszej diecezji ks. Bp Tadeusz Lityński.

Na zakończenie pobytu o godz. 20:00 młodzież wysłuchała koncertu ” niemaGOtu”.

FOTOGALERIA Z DIECEZJALNEGO DNIA MŁODZIEŻY
Foto: ks. Marcin Kliszcz- Sanktuarium w Rokitnie

WIDEO Z KONCERTU ZESPOŁU „niemaGOtu”: