20. Maj, 2018

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 20 maja 2018 roku podczas Mszy św. o godz. 11:00, 85 dzieci klas trzecich naszej parafii z radością przeżywało uroczystość Pierwszej Komunii św. Uroczystość poprzedzona była Sakramentem Pokuty, do którego dzieci przystępowały w piątek.

Ten uroczysty dzień rozpoczął się na placu przed kościołem, gdzie ks. Biskup Krzysztof Białasik w asyście Ks. Proboszcza i Ks. Jakuba powitał dzieci, a rodzice udzielili im błogosławieństwa.

Msza św. przebiegała w modlitewnej i rodzinnej atmosferze. Dzieci przygotowane przez panią katechetkę Krystynę Antczak aktywnie uczestniczyły we Mszy św. (słowo Boże, modlitwa powszechna, procesja z darami i podziękowania), a parafialna schola ubogacała Liturgię śpiewem.

Ks. Biskup wygłosił homilię, w którą dzieci wsłuchiwały się z uwagą.

Chwilę później z radością podchodziły, by po raz pierwszy przyjąć Pana Jezusa.


Przedstawiciele rodziców prosili oraz dziękowali Ks. Biskupowi za udzielony Sakrament.
Po Mszy św., wszystkie dzieci otrzymały chlebek, by podzielić się nim wśród rodziny i zaproszonych gości.
Następnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, a dzieci zostały zaproszone na „Biały Tydzień” by dziękować Bogu za otrzymane dary.    Krystyna Antczak

 

FOTOGALERIA:  ADAM  ŚWITAŁA