10. Maj, 2018

Dnia 10 maja 2018 roku Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zorganizował darmową projekcję filmu religijnego.W Domu Kultury w Zbąszynku wyświetlono włoską komedię w reżyserii  Edoardo Maria Falcone JAK BÓG DA.  Na widowni byli nasi księża, członkowie AK, dorośli i młodzież (ok.60 osób).

Film ukazywał problemy rodzinne i funkcjonowanie zatwardziałego ateisty, chirurga w klinice i wśród najbliższych. Doktor Tomasco bardzo źle traktuje zarówno personel medyczny jak i członków swej rodziny.W jego życiu nie ma miejsca dla Boga i zrozumienia dla innych ludzi, bez względu na przekonania. Doktor przeżywa osobistą porażkę, gdy dowiaduje się, że jego syn postanowił zostać księdzem a nie chirurgiem jak to sobie wcześniej zaplanował. Od tego momentu robi wszystko, by zniweczyć plany syna. Spotkanie z ojcem Pedro, życzliwym księdzem przyciągającym młodych ludzi na swe płomienne katechezy pogłębiające wiarę odmienia jego życie.
Doktor po jakimś czasie odnajduje drogę do siebie, do otaczających go ludzi i nawet odkrywa Boga. Szatański plan doktora, by zdemaskować i ośmieszyć ojca Pedro odnosi odwrotny skutek.
Film skierowany jest do każdej grupy wiekowej Wzrusza, rozśmiesza i pobudza do refleksji. Gorąco polecamy!”
Członkowie POAK w Zbąszynku.