1. Kwiecień, 2018

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 01.04.2018 r. o godz. 6:00 procesją rezurekcyjną dookoła Kościoła z Najświętszym Sakramentem wyniesionym z Grobu Pańskiego, pośród bicia dzwonów i pieśni wielkanocnych, rozpoczęła się uroczysta Msza św. Rezurekcyjna.

FOTOGALERIA  Z REZUREKCJI

Uczestnicząc w procesji kapłani, służba liturgiczna i zgromadzeni wierni wyrazili swą wiarę, że Zmartwychwstanie Chrystusa jest jednocześnie symbolem zwycięstwa nad grzechem i  śmiercią. Z Jezusem w monstrancji przeszliśmy wokół kościoła parafialnego.

Procesji i Mszy św. przewodniczył Proboszcz parafii ks. kan. Jerzy Kordiak, który również wygłosił homilię. Uroczystość uświetniły śpiewy w wykonaniu chóru parafialnego pod kierunkiem pana Mariana Dobaka.

Lekcje czytali: Kamil Kowalczyk i Kamil Białasik, a modlitwę powszechną czytał nadzwyczajny szafarz Krzysztof Krzywak.

Lekcję 1 czyta lektor Kamil Kowalczyk

Lekcję 2 czyta lektor Kamil Białasik

Modlitwę powszechną zanosił nadzwyczajny szafarz Krzysztof Krzywak

Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz Jerzy Kordiak udzielił wszystkim zgromadzonym uroczystego błogosławieństwa .

FOTOGALERIA  Z REZUREKCJI

Foto: Zdzisław Nowak