16. Kwiecień, 2018

15 kwietnia 2018 r. w niedzielę rozpoczął się w całej Polsce II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Niedziela Biblijna zainaugurowała X Tydzień Biblijny pod hasłem „Weźmijcie Ducha Świętego (J 20,22)”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. W tym roku czytano List św. Pawła do Rzymian.

Organizatorem czytania Pisma św. w naszej parafii jak co roku był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej (POAK).

Przed Mszami  List św. Pawła do Rzymian czytała młodzież z Ruchu Światło-Życie i członkowie POAK:

Sobota:
godz. 18:00 (kościół parafialny) – Marta Graczyk  i  Alicja Łukaszewska

Niedziela:
– godz. 07:45 (kościół św. Apostołów Piotra i Pawła) – Jan Greczycho

Jan Greczycho

– godz. 09:00 (kościół parafialny) – Marta Graczyk i Mariusz Graczyk

– godz. 10:30 (kościół parafialny)  – Aleksandra Górka i Jerzy Ganecki

Aleksandra Górka

Jerzy Ganecki

– godz. 11:45 (kościół św. Apostołów Piotra i Pawła) – Barbara Jundziłł  i  Danuta Kłos

Barbara Jundziłł