30. Marzec, 2018

30.03.2018r.Wielki Piątekto dzień Pamiątki śmierci Chrystusa. O godz. 7,00 parafianie pod przewodnictwem ks. Proboszcza odśpiewali Jutrznię. Przez cały dzień trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przez parafian, dzieci ze szkoły podstawowej, ministrantów i Róż Żywego Różańca. O godz. 15,00 parafianie uczestniczyli w pierwszym dniu Nowenny do Miłosierdzia Bożego i Drodze Krzyżowej prowadzonej przez Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka.

FOTOGALERIA  Z  WIELKIEGO  PIĄTKU

O godz. 18,30 rozpoczęło się Nabożeństwo Wielkopiątkowe, a głównym celebransem był Wikariusz ks. Jakub Świątek, któremu asystował Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak. Uroczystym wejściem w ciszy do świątyni Celebrans ks. Jakub padając na twarz przed ołtarzem, cicho modlił się.

Następnie rozpoczęła się Liturgia Słowa. Lekcję czytali lektor Maksymilian Żabski i szafarz Mariusz Graczyk, a Mękę Pańską wg Ewangelii św. Jana czytali: ks. Jakub Świątek oraz nadzwyczajni szafarze: Mariusz Graczyk, Krzysztof Krzywak i Jerzy Ganecki.  Następnie ks.Jakub wygłosił homilię i zaśpiewał Modlitwę Powszechną.

Po wniesieniu krzyża przez ministrantów do kościoła ks. Jakub dokonał Jego odsłonięcia i procesjonalnie kapłani, służba liturgiczna i parafianie ucałowali Krzyż.

Po Komunii św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego i została odśpiewana II i III część Gorzkich Żali.

Uroczystość Wielkiego Piątku uświetniła Parafialna Schola Młodzieżowa.

FOTOGALERIA  Z  WIELKIEGO  PIĄTKU

FOTO:  Zdzisław  NOWAK