23. Marzec, 2018

„Po raz drugi w tym roku 23.03.2018r. grupa z naszej parafii brała udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Braliśmy udział w dwóch trasach ze Świebodzina do Rokitna oraz ze Świebodzina przez Kręcko, Kosieczyn, Zbąszynek do Świebodzina.

Naszą drogę rozpoczęliśmy Mszą św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie następnie wyruszyliśmy w drogę – drogę pięknego życia. Trudno opisać te emocje i przeżycia… to niesamowite uczucie w ciemności, ciszy i skupieniu, pod osłoną nocy, słuchać pięknych rozważań o męce Pańskiej. Rozważania te nabierają zupełnie innego wymiaru… gdy doznajesz bólu, cierpienia… .


Ale to piękna droga, na którą zapraszam każdego – jeśli masz wątpliwości i obawy, to uwierz, że warto, czego dowodem jest około 1700 uczestników naszej diecezji.  Ekstermalna Droga Krzyżowa – to piękna droga, niesamowite przeżycia i myślę droga przełomu dla wielu.”  Tekst: Mariola Szukalska.

FOTOGALERIA:

Foto: Mariola i Artur Szukalscy