14. Luty, 2018

14.02.2018r. w kościele katolickim od Środy Popielcowej rozpoczął się okres Wielkiego Postu, czyli czas czterdziestodniowej pokuty.  W naszej parafii w Środę Popielcową Msze św. zostały odprawione w kościele parafialnym o godz. 7:00, 11:00, 17:00 i 18:30. W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 8:15,  a w Chlastawie o godz. 16:00.

FOTOGALERIA  ZE  ŚRODY POPIELCOWEJ, MSZA ŚW. GODZ.11:00

Lektor Kamil Kowalczyk czyta lekcję podczas Mszy św. o godz. 11:00

Podczas Mszy św. kapłani posypywali wiernym głowy popiołem wzywając: „nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, „z prochu jesteś i w proch się obrócisz”.

Od Środy Popielcowej razem z całym Kościołem rozpoczęliśmy okres wielkopostnej pokuty. W tym świętym czasie stajemy wszyscy jako grzesznicy, którzy potrzebują Bożego miłosierdzia, przebaczenia i oczyszczenia.
Przez czterdzieści dni będziemy przygotowywać nasze serca na wielkie święta Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystus pojednał świat z Ojcem, a my także i teraz, mocą tego wydarzenia możemy uzyskać odnowienie więzi jaką nawiązaliśmy z Bogiem w chwili chrztu świętego.

FOTOGALERIA  ZE  ŚRODY POPIELCOWEJ, MSZA ŚW. GODZ.11:00

Foto: Zdzisław Nowak