4. Luty, 2018

04.02.2018r. na zakończenie Sumy o godz. 11:00 , którą sprawował Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak nastąpiło uroczyste pożegnanie ks. kleryka Mateusza Topolskiego, który przez cały rok przebywał w naszej parafii i owocnie w niej posługiwał.

Delegacja parafialna, schola dziecięca i ministranci dziękowali ks. klerykowi za Jego działalność duszpasterską w naszej parafii, za pracę w formowaniu duchowym dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ks.kleryk z serca podziękował Panu Bogu za dar pobytu w parafii Zbąszynek, gdzie spotkał się z życzliwością, a przede wszystkim doświadczył wielkiej duchowości w celebrowaniu nabożeństw i dbałości o parafię Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka. Podziękował za pomoc ks. Norbertowi Lasocie – poprzedniemu Wikariuszowi i ks. Jakubowi Świątkowi obecnemu Wikariuszowi, grupom parafialnym dzieci i dorosłych, organiście, ministrantom i osobom dbającym o sprawy przyziemne parafii. Ks. Proboszcz również podziękował ks.klerykowi za pełne angażowanie w życie parafii.

 

W okresie rocznego pobytu w naszej parafii ks. kleryk Mateusz Topolski zapisał się m.in. inicjatywą powołania Wspólnoty Przyjaciół Paradyża, do której przystąpiły 62 osoby pragnące modlić się w intencji alumnów diecezjalnego Seminarium w Paradyżu oraz o powołania kapłańskie do seminarium i w naszej parafii. Ponadto intensywnie uczestniczył w pracach scholi dziecięcej i młodzieżowej np. we wspólnym śpiewaniu kolęd, modlitwie różańcowej, na zakończenie której wypuszczono do nieba „różaniec z balonów”, przygotowaniu i rozprowadzaniu ozdób Wielkanocach czy Bożonarodzeniowych, pod jego kierunkiem została wykonana piękna szopka Bożonarodzeniowa.
By zainspirować chłopców do pracy ministranckiej był współtwórcą przy pomocy starszych ministrantów filmiku „Służymy” na temat ich działalności, który wykorzystał podczas spotkań z uczniami klas szkoły podstawowej w promocji dołączenia chłopaków do „Drużyny” Jezusa.

Dziękujemy ks. kleryku Mateuszu za wszelkie dobro pozostawione w sercach naszych parafian!

Foto: Jerzy Ganecki