21. Styczeń, 2018

„W niedzielne popołudnie 21 stycznia 2018r. w naszym kościele parafialnym odbył się już po raz czwarty Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu naszych parafialnych scholi – dziecięcej i młodzieżowej. Wszystkich zebranych na koncercie parafian powitał Wikariusz ks. Jakub Świątek.  Koncert rozpoczął dobrze nam znany trębacz Dawid Chwałkowski kolędą „Cicha noc”. Wykonawcy zaśpiewali zarówno znane wszystkim kolędy , jak i mniej słyszane pastorałki.

FOTOGALERIA  KONCERTU  KOLĘD  I  PASTORAŁEK  NASZEJ  SCHOLI

Podczas koncertu wystąpili soliści: Katarzyna Weiss i Maksymilian Chwałkowski w utworze „Pospieszcie o wierni” oraz Julia Półtorak, Zuzanna Matusiak i Eliza Łysiak w utworze „Mario czy Ty wiesz”.

Koncert poprowadzili : Wiktoria Kaczmarek i Szymon Stawiński.

Celem koncertu było przeniesienie się, choć na chwilę jeszcze, w atmosferę świąt Bożego Narodzenia, którym towarzyszy piękna tradycja śpiewania kolęd.
Wszyscy stanęli na wysokości zadania i licznie zgromadzona publiczność nie kryła wzruszenia słuchając swoich ulubionych melodii świątecznych. Bo przecież kto ich nie zna i kto ich nie lubi?

Na koniec koncertu ksiądz Jakub Świątek duchowny opiekun scholi podziękował wszystkim wykonawcom za przygotowanie i przebieg koncertu oraz udzielił błogosławieństwa zgromadzonym wiernym.

Pragniemy podziękować księdzu Proboszczowi Jerzemu Kordiakowi za przychylność w organizację koncertu. Dziękujemy wikaremu księdzu Jakubowi Świątkowi i klerykowi Mateuszowi Topolskiemu za pomoc.
Słowa podziękowania kierujemy do Rodziców naszych pociech za to, że po raz kolejny nas nie zawiedli i wsparli naszą inicjatywę.
Nie byłoby koncertu bez pięknych głosów dlatego serdecznie pragniemy podziękować naszym wspaniałym i niezastąpionym Artystom zarówno tym najmłodszym jak i tym nieco starszym.
Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten piękny czas.  Po raz kolejny nie zawiedli nas nasi Parafianie, którzy licznie przybyli na nasz koncert.  BÓG ZAPŁAĆ!!!  Do zobaczenia za rok.

FOTOGALERIA  KONCERTU  KOLĘD  I  PASTORAŁEK  NASZEJ  SCHOLI

Foto:  ks. kleryk Mateusz Topolski i Zdzisław Nowak

Koncert kolęd i pastorałek naszej scholi dziecięcej i młodzieżowej, wideo…

autor wideo:  ks. kleryk Mateusz Topolski