27. Grudzień, 2017

27.12.2017r. przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, umiłowanego Apostoła Jezusa. To Jego pod krzyżem powierzył swojej Matce Maryi. W tym dniu tradycyjnie w naszej parafii poświęcone jest wino, które mogą spożyć wierni uczestniczący we Mszy św, którą celebrował nasz Wikariusz ks. Jakub Świątek w asyście ks. kleryka Mateusza Topolskiego.

Według tradycji to św. Jan swą mocą zneutralizował zatrute wino.

FOTOGALERIA:

W tym dniu od wielu lat odbył się, tradycyjnie, Wieczór Modlitw Wspólnoty Królowej Pokoju, a główną intencją Mszy św. była modlitwa o pokój w ludzkich sercach, rodzinach, parafii, Kościele, Ojczyźnie i na całym świecie. Członkowie Wspólnoty animowali Eucharystię poprzez czytanie lekcji, modlitwy powszechnej, śpiewania Psalmu i niesienia darów ołtarza.

Foto: Jerzy Ganecki