20. Grudzień, 2017

„W dniach 13 – 15.12.2017 roku odbyły się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe dla dzieci z Przedszkola i uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej. Rekolekcje prowadził ks. Marek Ogrodowiak z Parafii pw. św. Michała Archanioła w Świebodzinie we współpracy z ks. Jakubem i klerykiem Mateuszem.

Ks. Marek mówił nam, że adwent to czas, w którym trzeba zmienić czyli naprawić swoje serce dla przychodzącego Boga.
Ciekawe scenki tematyczne i pomoce wizualne, oraz filmiki, a także piosenki zachęcały nas do przemyślenia, co trzeba w sobie naprawić, od jakiego grzechu się odwrócić, by wejść  na drogę miłości i dobra. Uczniowie klas starszych zostali przygotowani do skorzystania z sakramentu pojednania.

Trzeciego dnia rekolekcji uczestniczyliśmy we Mszy św. Dziecięca schola pod opieką kleryka Mateusza, ubogaciła Liturgię śpiewem. Uczniowie klasy IV pod opieką pani katechetki Krystyny Antczak włączyli się w modlitwę powszechną i procesję z darami oraz podziękowali księżom za czas rekolekcji obdarowując ich aniołkami . W podziękowania włączyły się również dzieci z Przedszkola, wręczając miłe upominki.


Na zakończenie Mszy św. ks. Marek podziękował nauczycielom i wychowawcom, którzy opiekowali się dziećmi zapewniając im bezpieczeństwo i uczestniczyli we Mszy św. dając dzieciom
dobry przykład swojej wiary.” – Katechetka Krystyna Antczak

Foto: ks. kleryk Mateusz Topolski