7. Grudzień, 2017

02.12.2017r. w przeddzień Pierwszej Niedzieli Adwentu, tradycyjnie w naszej parafii, rozpoczęły się Święte Rekolekcje Adwentowe trwające do środy 06.12.2015r. Wierni podczas Mszy św. mogli wysłuchać bardzo bogatych w treści nauk głoszonych przez Ojca Romana Woźnicę, Misjonarza Klaretyna.

Msze święte w czasie rekolekcji były odprawiane w kościele parafialnym o godz. 11:00 i 18:00, a w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła: o godz.8:15. W poniedziałek o godz. 19:30 odbyła się nauka rekolekcyjna dla rodziców dzieci szkoły podstawowej z klas I-VI, a we wtorek także o godz. 19:30 nauka rekolekcyjna dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z kl. VII i klas gimnazjalnych.


W środę 06.12. w godzinach porannych parafianie mogli przystąpić do Sakramentu Spowiedzi św., by godnie przygotować się do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła Spowiedź trwała od godz. 7:45 do 9:00, a w kościele parafialnym od 9:30 – 11:30 i po południu w godz. 15,30 – 18,00.

Po Mszach św. parafianie mogli wesprzeć budowę kościoła pw. Matki Bożej Miłosierdzia, Koudougou w Burkina Faso w Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce i budowę studni głębinowej w Bouafle poprzez zakup pamiątek przywiezionych przez o. Romana z pobytu na misjach w Afryce oraz poprzez ofiary złożone podczas Mszy św.

Na zakończenie rekolecji o. Roman udzielił rekolekcyjnego błogosławieństwa, a ks. Proboszcz Jerzy Kordiak podziękował za głoszenie nauk.

Zgodnie z tradycją parafialną Ojciec Roman Woźnica dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki parafialnej:

o. Roman Woźnica, Misjonarz Klaretyn

Bogu i Maryi dziękuję za modlitwę w tym miejscu w czasie Adwentowych Rekolekcji roku 2017. Niech przychodzący na świat Jezus Chrystus obdaruje wszystkich RADOŚCIĄ, POKOJEM, MIŁOŚCIĄ, ZDROWIEM.  Niech MIŁOŚĆ CHRYSTUSOWA PRZYNAGLA WAS w głoszeniu EWANGELII. Mocy Ducha Świętego na każdy dzień życia i na każde działanie dla „… jeszcze większej Chwały Bożej i zbawienia dusz… św. Antoni Maria Klaret.”  z modlitwą o. Woźnica Roman, Misjonarz Kalaretyn.

FOTOGALERIA Z MSZY REKOLEKCYJNEJ 03.12.2017r. o godz.11:00

Foto: Jerzy Ganecki