25. Listopad, 2017

„Z tej okazji Proboszcz ks. kan.Jerzy Kordiak przewodniczył 25.11.2017r. uroczystej Mszy Świętej w parafii pw. Macierzyństwa NMP w intencji kolejarzy. Jak co roku w Zbąszynku, zwanym „miastem kolejarzy”, pracownicy kolei gromadzą się, aby dziękować Panu Bogu, za odebrane łaski i prosić o dalsze Boże Błogosławieństwo.

Po Mszy Świętej utworzył się pochód, który w deszczu przemaszerował pod pomnik św. Katarzyny Aleksandryjskiej, stojącym na rondzie Jej imienia. Po salucie pocztów sztandarowych, modlitwie w intencji kolejarzy oraz po chwili refleksji i zadumy, złożono kwiaty, czcząc w ten sposób pamięć wszystkich kolejarzy.

Jak mówił Burmistrz Wiesław Czyczerski…to okazja między innymi do podziękowania za pracę kolejarzy, która bywa niedoceniana i postrzegana jako błaha. Przecież to ciężka praca, dzięki której mieszkańcy regionu mogą przemieszczać się dość sprawnie, coraz to nowszym taborem kolejowym. Mam również okazję, żeby życzyć wszystkiego, co najlepsze i  przypomnieć o wspólnych interesach, czy działaniu na rzecz regionu…

Tekst i foto: Zdzisław Nowak