5. Wrzesień, 2017

W okresie od marca do końca maja 2017 r. dokonano rozbudowy cmentarza parafialnego w kierunku zachodnim na obszarze 0,5 ha . Brak miejsc na cmentarzu spowodowało konieczność rozbudowy istniejącego cmentarza. Cały projekt rozbudowy i jego finansowanie realizował nasz Urząd Miasta i Gminy w Zbąszynku.

FOTOGALERIA ROZBUDOWY CMENTARZA I BUDOWY KOLUMBARIUM

W wyniku dynamicznej budowy w ciągu 3 miesięcy wydzielono miejsca grzebalne i miejsce pod kolumbarium na 36 miejsc na urny. Kolumbarium ma charakter modułowy, co w przyszłości, w razie konieczności,daje możliwość dobudowania segmentów.


Wykonano również oświetlenie na całym sektorze i punkty czerpalne wody.


Utwardzono miejsce pod sanitariat kontenerowy i wybudowano zbiornik na nieczystości ciekłe.


Na całym terenie wysadzono krzewy i założono ogrodzenie z dodatkową bramą.

Cały koszt budowy wyniósł ok. 500 000 złotych.

FOTOGALERIA ROZBUDOWY CMENTARZA I BUDOWY KOLUMBARIUM

Całą rozbudowę cmentarza i kolumbarium fotografował : Łukasz Szewczyk