3. Wrzesień, 2017

Zachęcamy chętnych parafian do indywidualnego udziału W projekcie RÓŻANIEC DO GRANIC.
07. października 2017r. w święto Matki Bożej Różańcowej, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy w tym dniu udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

W dniu wydarzenia tj. 07.10.2017r. punkty modlitwy będą zlokalizowane wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. Jak tłumaczą organizatorzy, w Polsce są 22 diecezje graniczne, a na dzień dzisiejszy w 21 z nich, są już wyznaczani koordynatorzy projektu oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach.

W naszej Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na dzień dzisiejszy wyznaczonych jest następujących 5 kościołów stacyjnych:
1. pw. NMP Matki Kościoła w Kostrzynie n/Odrą
2. pw. Ducha Św. w Słubicach
3. pw. Trójcy ŚW. w Gubinie
4. pw. św. Barbary w Łęknicy
5. pw. Niepokalanego Poczęcia w Przewozie

szczegóły i zapisy na udział w pokutnej modlitwie różańcowej są na stronie internetowej Różaniec Do Granic – link : http://www.rozaniecdogranic.pl/start

 

MAPA   ZAPISÓW:

http://www.rozaniecdogranic.pl/mapa