8. Wrzesień, 2017

W Uroczystość Narodzenia NMP 08.09.2017r. na zakończenie Mszy św. zostały poświęcone przez Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka  Margaretki  oraz zostało przyjęte przyrzeczenie wieczystej modlitwy jaką podjęli parafianie za nowego naszego Wikariusza ks. Jakuba Świątka.

Wieczystą modlitwę podjęli: Aleksandra Strugała, która jest opiekunem Margaretki oraz Natalia Zacharska, Milena Ratajczak, Maria Tomys, Aleksandra Górka, Grażyna Koralewska i Marta Graczyk.

Apostolat Margaretka został założony w naszej parafii 05 września 2002 roku przez Wspólnotę Królowej Pokoju.
Symbolem Apostolatu stał się mały biały kwiatek, który oznacza poświęcenie, prostotę i jedność. W centrum kwiatu w blankiecie wpisuje się imię i nazwisko kapłana, zaś na siedmiu płatkach imiona i nazwiska siedmiu osób, które składają Bogu przyrzeczenie dożywotniej modlitwy – każda osoba w jednym określonym dniu tygodnia modli się modlitwą Pawła VI i Koronką Pokoju za konkretnego kapłana.
W naszej parafii powstały 42 „Margaretki”, a objętych modlitwą jest 37 kapłanów (5 kapłanów ma więcej niż jedną Margaretkę), za których modli się 217 osób.

Księża Biskupi zgromadzeni na 372 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które obradowało w Gnieźnie i Poznaniu w dniach 14-16 kwietnia 2016 roku, powołali ks. Bogusława Nagela z Archidiecezji Krakowskiej na Opiekuna Krajowego Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”.

Foto: ks. kleryk Mateusz Topolski

FOTOGALERIA:

Foto: ks. kleryk Mateusz Topolski