18. Wrzesień, 2017

18.09.2017r. do naszego dekanatu, do Parafii pw. św. Wawrzyńca w Babimoście, przybyła z Międzyrzecza figura Matki Bożej Fatimskiej z okazji 100-lecia objawień fatimskich.  11 stycznia Ojciec św. Franciszek pobłogosławił w Watykanie sześć figur Niepokalanego Serca Maryi i posłał Je na sześć kontynentów.
Do Babimostu pielgrzymowała grupa naszych parafian busem, nasi kapłani i parafianie indywidualnie.

O godz. 17:00 powitano Matkę Bożą Fatimską w znaku Jej figury, a wierni przybyli na uroczystość składali pod figurą przeniesione przez siebie białe róże jako symbol dziękczynienia i zawierzenia opiece Pani Fatimskiej.

Następnie rozpoczęła się Modlitwa Różańcowa, podczas której rozważano tajemnice radosne, a którą prowadził Dziekan naszego dekanatu ks. kan. Zdzisław Przybysz, Proboszcz parafii Kosieczyn.

Po modlitwie różańcowej odprawiona została uroczysta Msza św., której przewodniczył Proboszcz parafii Babimost ks. kan. Andrzej Piela w koncelebrze kapłanów z dekanatu, m.in. z  Proboszczem naszej parafii ks. kan. Jerzym Kordiakiem, Wikariuszem ks. Jakubem Świątkiem, a w asyście Mszy św. uczestniczył ks. kleryk Mateusz Topolski.

Po Mszy św. misjonarz z Australii i kustosz Jubileuszowej Peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej powiedział, że Peregrynacja ma przypomnieć światu naglące wezwanie Matki Bożej o modlitwę i wynagradzanie za grzechy.


Jubileuszową Peregrynację na kontynentach prowadzi Międzynarodowe Przymierze Świętej Rodziny (The Alliance of the Holy Family International – AHFI) z pomocą organizacji Human Life International, która promuje ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Następnie zebrani w świątyni otrzymali tekst Aktu zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP z Ich wizerunkiem na obrazku i wszyscy wspólnie głośno przed figurą zawierzyli siebie i swoje rodziny Panu Jezusowi i Matce Bożej.


W dalszej części spotkania z Matką Bożą w znaku figury kapłani nakładali na szyje wiernych szkaplerze.

Na zakończenie uroczystości odbyła się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, podczas której śpiewano Litanię Loretańską.

FOTO: Czesława Kowalska

FOTOGALERIA :