8. Sierpień, 2017

W dniach 20.07.-01.08.2017r. odbyła się XVIII Pielgrzymka do Sanktuarium Królowej Pokoju w Medziugorje w Bośni i Hercegowinie zorganizowana przez Wspólnotę Królowej Pokoju przy naszej parafii pod kierunkiem Eugenii i Ryszarda Angierskich. W pielgrzymce udział wzięły 43 osoby z naszej parafii, Nowego Tomyśla, Opalenicy, Gorzowa, Lubrzy, Jabłonnej, Starego Tomyśla, Babimostu i Chociszewa. Opiekunem duchownym pielgrzymki był nasz Wikariusz ks. Norbert Lasota. W pielgrzymce uczestniczył również ks. kleryk Mateusz Topolski.

Podczas pobytu w Sanktuarium pielgrzymi uczestniczyli w codziennym programie modlitw w godz. 18,00-21,00, w wieczornych Adoracjach Najświętszego Sakramentu, wspinali się na Górę Objawień Podbrdo i Górę Krizevac. Wzięli udział w spotkaniach z Wieśkiem Jindraczkiem, który przybł na spotkanie do domu naszych pielgrzymów, z Patrykiem i Nancy Latta z Kanady oraz z narkomanami we Wspólnocie Cenacolo. Pielgrzymi przebywali także: w Tihaljinie, gdzie w kościele znajduje się słynna na cały świat figura Matki Bożej Królowej Pokoju.

Pielgrzymi zwiedzili wodospady Kravica pod Medjugorje, miasta Mostar i Dubrownik oraz chorwackie miasteczko Gradac położone na Riwierze Makarskiej nad Adriatykiem, skąd płynęli statkiem na wyspę Hvar oraz odbył się rejs łodzią po rzece Neretvie. W drodze powrotnej do domu na Rivierze Makarskiej w Sanktuarium Maryjnym Vepric przypominające francuskie
Lourdes została odprawiona Msza św. celebrowana przez ks. Norberta Lasotę.