16. Sierpień, 2017

„W godzinach popołudniowych 29 lipca 2017 roku z Kostrzyna nad Odrą wyruszyła piesza pielgrzymka Grupy Tęczowej na Jasną Górę. Przewodnikiem grupy był ks. Piotr Deptuch i ks. kleryk Mateusz Topolski. W grupie szli również kl. Paweł oraz s. Ada ze zgromadzenia Sióstr misjonarek dla Polonii zagranicznej. Celem siedemdziesięciu pielgrzymów było ujrzenie Cudownego Obrazu oraz powierzenie Matce Bożej siebie i swoich intencji.

W ciągu tych 15 dni można było doświadczyć wędrówki w ciszy i ze śpiewem, w rozmowie z Bogiem i z drugim człowiekiem, w chwilach radosnych i tych trudniejszych, w słońcu oraz w deszczu. Na trasie pielgrzymi mieli też zaszczyt niesienia i adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Było to wielkie doświadczenie wiary i żywego Boga, który kroczył pośród nas i dawał nam się w dłonie.

Każdy dzień rozpoczynał się już wczesnym rankiem, ale to nikomu nie przeszkadzało, by wyruszyć z uśmiechem na ustach. Trasy były czasem krótsze, czasem dłuższe, ale nigdy nie brakowało jedzenia, które dodawało sił do dalszej wędrówki. Każdego dnia nie brakowało także mszy świętej oraz wieczornego Apelu Jasnogórskiego, który stanowił piękne
podsumowanie dnia.

Niektórych przerażają kilometry do przebycia, innych długość trwania pielgrzymki, ale tak naprawdę nic z tych rzeczy się nie liczy, kiedy idzie się w miłej atmosferze, ze wspaniałymi braćmi i siostrami i przede wszystkim kiedy podąża się za Jezusem.

Wielkie wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich duchowych pielgrzymów z naszej wspólnoty parafialnej, którzy swoim codziennym wsparciem modlitewnym kroczyli duchowo razem z nami. Bogu niech będą dzięki za czas pielgrzymowania do tronu Jego Matki.”

Tekst:  ks. kleryk Mateusz Topolski i Barbara Jundziłł,  foto: ks. kleryk Mateusz Topolski