25. Sierpień, 2017

25.08.2017r. rozpoczął pracę w naszej parafii nowy Wikariusz ks. Jakub Świątek. Na początku Mszy św. o godz. 18:30 Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak przedstawił parafianom obecnym na Eucharystii ks. Jakuba, a delegacja parafialna kwiatami i życzeniami przywitała nowego ks. Wikariusza. Mszę św. sprawował ks. Jakub w koncelebrze ks. Proboszcza Jerzego Kordiaka i naszego parafianina, misjonarza pracującego w Boliwii ks. Józefa Białasika oraz w asyście ks. kleryka Mateusza Topolskiego.

Foto: Jerzy Ganecki

 

Ks. Jakub Świątek pochodzi z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Głogowie (Krzepowie).
27 maja 2017r. – po sześciu latach przygotowań w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu – ks. Jakub otrzymał w gorzowskiej katedrze święcenia kapłańskie z rąk ks.  Biskupa Tadeusza Lityńskiego i został włączony do wspólnoty prezbiterium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.  Dekretem ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego ks. Jakub został skierowany do posługi duszpasterskiej w naszej parafii w dniu 25.08.2017r.