19. Czerwiec, 2017

„W dniach 18-19 czerwca 2017 r. grupa dzieci ze Scholi Szachar wraz z opiekunami przebywała na wycieczce w Karkonoszach. Miejscem pobytu był Ośrodek Uroczysko położony w malowniczym miejscu w okolicach Piechowic. Wyjazd miał charakter integracyjno-warsztatowy. Dzieci z naszej scholi wraz z przewodnikiem wzięły udział w pieszej wycieczce po górach. Mogły podziwiać krajobraz, a także zwiedzić m.in. hutę szkła, Żelazny Tygiel czy Wodospad Szklarki. W niedzielę wieczorem odbyła się Msza św., którą odprawił duchowy opiekun scholi Ks.Norbert Lasota.


W ramach warsztatów muzycznych schola sama przygotowała animację muzyczno-liturgiczną podczas Mszy św. Podobnie było podczas porannej mszy odprawionej w poniedziałek. W programie wycieczki były zabawy integracyjne prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów na terenie naszego ośrodka. Dzieci brały udział w licznych zabawach w parku linowym. Radości nie było końca. Nikt się nie nudził, bo na nudę nie było czasu. Wtorkowy wieczór zakończył się pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Na koniec pragniemy podziękować ks. Proboszczowi Jerzemu Kordiakowi, który dofinansował dzieciom wyjazd oraz Panu Burmistrzowi Wiesławowi Czyczerskiemu, dzięki któremu udało nam się pokryć koszt autokaru na wyjazd. Podziękowania kierujemy również do Ks.Norberta Lasoty, który specjalnie dla nas przyjechał na miejsce by odprawić nam Mszę św. Rodzicom dziękujemy po raz kolejny za zaufanie. Tekst: Agnieszka Chwałkowska

Foto: Adrianna Wachowska i Agnieszka Chwałkowska