24. Grudzień, 2016

„Gloria! Gloria! Niechaj święta będą cały rok!”
„Co roku w naszych domach rozbrzmiewają słowa kolędy: „Bóg się rodzi, moc truchleje (…)”. Każdy z nas ma w swoim życiu takie chwile, gdy właśnie truchlejemy – drżymy ze strachu niepewności o dzień jutrzejszy, z braku sił w dźwiganiu codzienności, życiowych powołań, może także z braku sensu patrząc na nasze życie, to wszystko, co dzieje się na świecie…

15683116_1395007777178983_1931872467_n


Ten szczególny dzień, gdy zasiadamy przy wigilijnym stole, łamiemy się opłatkiem – chlebem miłości i wyśpiewujemy radosne „Gloria” ma nam przypomnieć, że w tej światowej i naszej osobistej nędzy rodzi się Bóg! Nie tylko w grudniu, ale codziennie!
Święta Bożego Narodzenia uświadamiają nam tę prawdę, że moc zła raz na zawsze przegrała i to właśnie z obecności Boga w naszym sercu możemy i powinniśmy czerpać siły, by to zło pokonywać: zło podziałów, nienawiści, braku empatii, wyższości, ciągłej rywalizacji…
Nie trzeba przecież czekać do 24 grudnia, by zatrzymać się w pędzie codzienności, wreszcie usiąść przy wspólnym stole z tymi, którzy żyją tuż obok, spojrzeć w ich oczy, wsłuchać się w to wszystko, co przeżywają, dostrzec ich potrzeby i życzyć prawdziwie sobie tego, czego tak bardzo potrzebujemy! Nie trzeba czekać!
Niech tegoroczne Święta właśnie to nam uświadomią, że dobro rodzi się codziennie i w nas i w tych, których Bóg stawia na drodze naszej codzienności! Niech uwrażliwią nas na magię każdego dnia, który jest szansą na duchowe Betlejem – radość w morzu niepewności, lęku i smutku!
Niech Bóg pomnaża w nas wiarę, nadzieję i miłość, by to one zawsze były fundamentem naszego wczoraj, naszego dziś i naszego jutra!
„Czy nie warto powiedz mi: wciąż świętować takie dni?” – uwierzmy dziś wszyscy na nowo, że warto!
Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!”

 

Zachęcamy do obejrzenia teledysku nagranego specjalnie dla parafian z okazji świąt Bożego Narodzenia!