16. Grudzień, 2016

„Czas rekolekcji adwentowych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Pod Muchomorkiem” upłynął w rozśpiewanej i słodkiej atmosferze.
Ks. Łukasz Mielnik (wikariusz z Lubska) we współpracy z Ks. Norbertem Lasotą (naszym wikariuszem) podczas wszystkich spotkań w kościele, przygotowywali nasze serca na zbliżające się Boże Narodzenie.

FOTOGAERIA Z REKOLEKCJI ADWENTOWYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ i PRZEDSZKOLA, dzień 1

FOTOGAERIA Z REKOLEKCJI ADWENTOWYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ i PRZEDSZKOLA, dzień 2

FOTOGAERIA Z REKOLEKCJI ADWENTOWYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ i PRZEDSZKOLA, dzień 3

img_0144

img_0229

Były to rekolekcje, w których dzieci i nauczyciele: byliśmy nadzwyczaj aktywni, zachęceni przez księży do współpracy, szybko i radośnie podjęliśmy wyzwanie.
Było dużo ciekawych zadań do wykonania, trudno je w kolejności wyliczyć, ale wszystkie miały zadanie: przypomnieć nam: czym naprawdę jest Adwent, na kogo czekamy w Adwencie i co to znaczy być gotowym na spotkanie z Panem Jezusem, gdy przyjdzie.
Mówiliśmy o całej „otoczce” świąt, ich „opakowaniu” i ich istocie, czyli „prezencie”, którym dla nas stał się Pan Jezus.
Zastanawialiśmy się, co możemy i powinniśmy zrobić, by Boże Narodzenie było dla nas wyjątkowe, a przede wszystkim religijne. Troska, o taki charakter świąt, to zadanie dla każdego, kto jest ochrzczony.
Dziecięca schola, pod kierunkiem Natalki Zacharskiej, ubogacała śpiewem wszystkie spotkania rekolekcyjne jak również Mszę św. na zakończenie rekolekcji.
Uczniowie; pod opieką pani katechetki Krystyny Antczak chętnie włączyli się w animację Mszy św. (słowo Boże, psalm, modlitwa powszechna, procesja z darami) oraz podziękowali Kapłanom za przygotowanie i przeprowadzenie tych rekolekcji.  Krystyna Antczak, katechetka.

Foto: ks. Norbert Lasota

FOTOGAERIA Z REKOLEKCJI ADWENTOWYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ i PRZEDSZKOLA, dzień 1