1. Listopad, 2016

Uroczystość Wszystkich Świętych to w naszej Ojczyźnie szczególny dzień, w którym gromadzimy się na cmentarzach, aby modlić się za naszych zmarłych. Tak naprawdę jest to  uroczystość ku czci wszystkich znanych i nieznanych z imienia świętych. Kościół przypomina nam tego dnia prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi, którzy otaczają nas opieką.
01.11.2016r. o godz. 13,00 rozpoczęła się procesja po cmentarzu do czterech stacji, podczas której modlono się za zmarłych. Przy Krzyżu cmentarnym, jak co roku, ks. Proboszcz Jerzy Kordiak wyczytał nazwiska 50 zmarłych naszych parafian w okresie od 01.11.2015r. do 01.11.2016r.

FOTOGALERIA Z UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01-11-16-wszyst-swietych-1

01-11-16-wszyst-swietych-2

Po nabożeństwie modlitewnym rozpoczęła się uroczysta Msza św. w intencji zmarłych parafian, której przewodniczył Wikariusz ks. Norbert Lasota w asyście Proboszcza ks. kanonika Jerzego Kordiaka i ks. Jacka Woźnego kanonika honorowego kapituły katedralnej w Gorzowie, wywodzącego się z naszej parafii.  Ks. Jacek pracuje aktualnie w Parafii pw. św.
Stanisława Kostki na Staten Island w Nowym Jorku. Podczas Mszy św. ks. Jacek wygłosił homilię do zgromadzonych na cmentarzu.

01-11-16-wszyst-swietych-4

01-11-16-wszyst-swietych-3

Uroczysta celebra i dające wiele do myślenia kazanie oraz wspólny marsz w procesji stały się okazją nie tylko do modlitwy za dusze zmarłych, ale pozwoliły nam żyjącym zadumać
się na sobą i swoim życiem.

01-11-16-wszyst-swietych-5

FOTOGALERIA Z UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Tekst i foto: Zdzisław Nowak