11. Październik, 2016

11. października  przypada odpust naszej Parafii pw. Macierzyństwa NMP. Uroczystości odpustowe poprzedziły dni adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17,30 do modlitwy różańcowej o godz. 18,00. W dniu odpustu po modlitwie różańcowej licznie zebrani parafianie uczestniczyli w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

SONY DSC

 

SONY DSC

 FOTOGALERIA  Z  ODPUSTU PARAFIALNEGO  NA  GOOGLE.PL

O godz. 18,30 rozpoczęła się uroczysta Msza św. odpustowa celebrowana przez ks. Marcina Siewruka (kierownika oddziału tygodnika Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego), który wygłosił homilię na temat Matki Bożej wybranej przez Boga na Matkę Jego Syna i naszą przewodniczkę do nieba.

SONY DSC


Głównemu celebransowi Mszy św. asystowali nasz ks. Proboszcz Jerzy Kordiak, ks. Dziekan Zdzisław Przybysz, księża z naszego dekanatu oraz nasi parafianie Paulini OSPPE o.Mateusz Szczepaniak i brat Piotr Cieślak.

SONY DSC


Ks. Wikariusz Norbert Lasota po Komunii św. wyśpiewał wraz z wiernymi Hymn Roku Miłosierdzia.

SONY DSC


Muzycznie uroczystość uświetniła schola młodzieżowa pod kierunkiem ks. Norberta, w której również uczestniczyła nasza parafianka s. Laura Kaczmarek ZSJM, ponadto organista Rafał Rzeszuto i chór parafialny pod kierunkiem Mariana Dobaka.

SONY DSC

SONY DSC


Oprawę liturgiczną przygotowali: czytanie lekcji – brat Piotr Cieślak, śpiew psalmu – s. Laura Kaczmarek, parafianie: Dorota Jundziłł, Jan Greczycho, Danuta Ganecka, Andrzej Chromiński – czytanie modlitwy wiernych, członkini scholi młodzieżowej – Milena Ratajczak oraz ministranci: Kamil Kowalczyk – czytanie lekcji i Grzegorz Stasiński – modlitwa wiernych.

SONY DSC


Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz Jerzy Kordiak podziękował przybyłym kapłanom, licznie zgromadzonym wiernym i tym, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do uczczenia naszej Patronki w dniu Jej święta.

SONY DSC

Foto: Jerzy Ganecki