25. Październik, 2016

25.10.2016r. podczas Wieczoru Modlitw Wspólnoty Królowej Pokoju została utworzona Margaretka czyli wieczysta modlitwa za Ordynariusza naszej diecezji ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Jest to 40 Margaretka w ramach Apostolatu, który został utworzony przez Wspólnotę Królowej Pokoju 05.09.2002r.

25-10-16-margar-dla-ks-bp-litynskiego-1

Ks. Proboszcz Jerzy Kordiak, opiekun duchowy Wspólnoty Królowej Pokoju, pod koniec Mszy św. poświęcił blankiety Margaretki i przyjął przyrzeczenie modlitwy od osób, które podjęły zobowiązanie, że do końca życia będą modlić się się w wyznaczonym dniu tygodnia za Ordynariusza naszej diecezji ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego.

25-10-16-margar-dla-ks-bp-litynskiego-2

25-10-16-margar-dla-ks-bp-litynskiego-3

Modlitwę podjęły: Kukotko Halina, Łukaszewska Alicja, Rejment Zofia, Raczyńska Gabriela, Płachta Czesław, Bordych Bernadetta, Szewczyk Halina.
Po Mszy św. ks. Proboszcz Jerzy Kordiak i ks. Wikariusz Norbert Lasota rozdali Margaretki obecnym osobom.

25.10.2016r. Ks. Proboszcz Jerzy Kordiak i ks. Wikariusz Norbert Lasota z osobami , które podjęły wieczystą modlitwę za ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego - (brakuje Gabrieli Raczyńskiej i Alicji Łukaszewskiej)

25.10.2016r. Ks. Proboszcz Jerzy Kordiak i ks. Wikariusz Norbert Lasota z osobami , które podjęły wieczystą modlitwę za ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego – (brakuje Gabrieli Raczyńskiej i Alicji Łukaszewskiej)

Aktualnie na terenie parafii objętych jest wieczystą modlitwą 36 kapłanów (kapłani wywodzący się z naszej i innych parafii, ks. Proboszcz i Wikariusze, którzy podejmują pracę w naszej parafii, opiekunowie pielgrzymek do Medjugorje i ostatnio Ojciec św. Franciszek) w 40 Margaretkach (4 kapłanów ma więcej niż jedną Margaretkę), za których modli się 211 osób.

Foto: Jerzy Ganecki