20. Lipiec, 2016

W dniach 08.-20.07.2016r. odbyła się XVII Pielgrzymka do Medjugorje organizowana przez Wspólnotę Królowej Pokoju przy naszej parafii pod kierunkiem Eugenii Angierskiej.
Opiekunem duchowym Pielgrzymki był ks. Piotr Pieprz, Wikariusz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu, który pielgrzymował do Medjugorje z naszymi pielgrzymami po raz  szósty.
W Pielgrzymce udział wzięło 48 osób ze Zbąszynka, Nowego Tomyśla, Wolsztyna, Gorzowa, Poznania, Mosiny, Świebodzina i innych miejscowości.

zobacz —> GALERIA ZDJĘĆ Z XVII PIELGRZYMKI DO MEDJUGORJE

Podczas pobytu w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Bośni i Hercegowinie pielgrzymi uczestniczyli w codziennym programie modlitw w godz. 18,00-21,00, w wieczornych Adoracjach Najświętszego Sakramentu, wspinali się na Górę Objawień Podbrdo oraz Górę Krizevac rozważając Drogę Krzyżową Chrystusa.

08-20.07.16 17 Pielgrz do Medjugorje (53)

Pielgrzymi wzięli udział w spotkaniach:
– z byłym narkomanem Polakiem Wieśkiem Jindraczkiem, który został uzdrowiony z nałogu podczas Adoracji Najświętszego Sakramanetu,
– z Patrykiem i Nancy Latta z Kanady, którzy po głębokim nawróceniu osiedlili się na stałe w Medjugorje i żyją orędziami Królowej Pokoju dając pielgrzymom swoje świadectwo. Wybudowali oni zamek poświęcony Matce Bożej jako dom modlitwy dla kapłanów i sióstr zakonnych,
– z narkomanami we Wspólnocie Cenacolo,
– z Agnieszką Soldo, polską tłumaczką w Sanktuarium, która opowiedziała historię wydarzeń objawień Matki Bożej, które rozpoczęły się od 1981 r. oraz historię parafii Medjugorje.

08-20.07.16 17 Pielgrz do Medjugorje (3)

Pielgrzymi przebywali:
– w Wiosce Matczynej, która została założona przez o.Slavko Barbarica w 1993 roku, aby zapewnić fachową, zorganizowaną pomoc opiekuńczo-wychowawczą dzieciom i młodzieży,
– w Tihaljiny, gdzie w kościele znajduje się słynna na cały świat figura Matki Bożej Królowej Pokoju. Ks. Piotr odprawił tam Mszę św.

08-20.07.16 17 Pielgrz do Medjugorje (59)

Pielgrzymi zwiedzili także wodospady Kravica pod Medjugorje, Mostar, Dubrownik oraz chorwackie miasteczko Gradac położone w Riwierze Makarskiej nad Adriatykiem, skąd płynęli statkiem na wyspę Hvar.

08-20.07.16 17 Pielgrz do Medjugorje (17)

Foto: Łukasz Szewczyk

zobacz —> GALERIA ZDJĘĆ Z XVII PIELGRZYMKI DO MEDJUGORJE