18. Czerwiec, 2016

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Zbąszynku czynnie uczestniczyli w diecezjalnych i wojewódzkich obchodach 1050 rocznicy Chrztu Polski dnia 18 czerwca 2016 r. w Międzyrzeczu.  TAM TRZEBA BYŁO BYĆ!!!
Wzruszające nabożeństwo ekumeniczne i wykład ” Chrzest 966″ wzbogacający nasza wiedzę historyczną , który wygłosił prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – Jan Ożóg odbyły się w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski.

Przepiękny korowód historyczny „1050 rocznica Chrztu Polski” wraz z wszystkimi uczestnikami obchodów przeszedł ulicami Międzyrzecza na Plac przy Ratuszu, gdzie o godz. 12:00 uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Abpa Stanisława Gądeckiego, przy udziale wielu biskupów i kapłanów .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Oprawą muzyczną wzbogacali liturgię: Diecezjalna Diakonia Muzyczna, Międzyrzecki Chór Kameralny i Dziecięcy Chór „Picollo” z Międzyrzecza.
Po płomiennej Homilii Abpa Stanisława Gądeckiego wszyscy uczestnicy z przejęciem odnowili Przyrzeczenia Chrztu Świętego i zostali pokropieni wodą święconą na pamiątkę przyjęcia tego sakramentu. Ze wzruszeniem śpiewaliśmy słowa pieśni ” Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz, dotrzymać pragnę szczerze…”

Podczas tych uroczystości naładowaliśmy duchowe akumulatory, by w swoim środowisku i podczas wakacyjnych (i nie tylko) spotkań z ludźmi z różnych rejonów Polski dawać świadectwo wiary, strzec jej i żyć nią zgodnie z przesłaniem ewangelicznym.”  Tekst: Gabriela Raczyńska

Foto: Jan Greczycho