21. Maj, 2016

„W sobotę 21 maja Schola Dziecięca Szachar oraz członkowie młodzieżowej Najlepszej Scholi w Mieście wraz z opiekunami Adrianną Wachowską, Agnieszką Chwałkowską i Piotrem Szczepaniakiem udali się na drugie warsztaty muzyczne do Łodzi organizowane przez Grupę „Mocni w Duchu” z Parafii Najświętszego Imienia Jezus.
Dzieci wzięły udział w warsztatach śpiewu, tańca, gry na gitarze oraz gry na instrumentach perkusyjnych.
Przewodnim tematem tegorocznych warsztatów było hasło : „ Bardzo Cię kocham”.

21.05.16 Warszt muzycz Lodz (63)

W samo południe o godz. 12.00 wszyscy uczestnicy warsztatów wzięli udział w Mszy św. Po zakończeniu odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której każde dziecko mogło podejść jak najbliżej Pana Jezusa ukrytego w monstrancji, by adorować Go. Każdy z nas na swój sposób odczuł bliskość Pana Jezusa. Podczas adoracji każdy otrzymał symboliczny znak w postaci serca z napisem „ Bardzo Cię Kocham”.
Na zakończenie warsztatów każda z grup zaprezentowała swoje talenty muzyczne. Zarówno śpiew, taniec, gitarzyści oraz perkusiści wykazali się dużym profesjonalizmem.
Warsztaty organizowane przez grupę Mocni w Duchu już od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tegorocznych warsztatach udział wzięło ponad 600 dzieci. Cieszymy się ,że po raz kolejny dzieci z naszej scholii mogły w nich uczestniczyć.
Dziękujemy naszemu opiekunowi duchownemu ks. Norbertowi Lasocie za udzielone błogosławieństwo i poranną modlitwę przed podróżą.
Dziękujemy bardzo rodzicom, którzy nam zaufali i zechcieli powierzyć nam pod opiekę swoje pociechy.”
zobacz …. GALERIA ZDJĘĆ na stronie parafialnej Facebook

Tekst i foto: Agnieszka Chwałkowska

21.05.16 Warszt muzycz Lodz (72)

Warsztaty śpiewu, wideo:


Prezentacja grup warsztatowych, wideo: