10. Kwiecień, 2016

10.04.2016 r. w III Niedzielę Wielkanocną rozpoczął się VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Temat tegorocznego „Tygodnia” nawiązuje do przeżywanego roku duszpasterskiego:  „Chrzest – nowe życie w Chrystusie”.
W naszej parafii tradycyjnie organizatorem Niedzieli Biblijnej był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Wybrane rozdziały z Ewangelii św. Jana czytano pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.: w kościele parafialnym o godz. 10,30 i 18,00 oraz w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 11,45.

W tym roku fragmenty Pisma Świętego czytała młodzież szkolna: Aleksandra Górka, Szymon Skałecki, Kinga Szaj, Mikołaj Wittholz, Dorian Góral i Daniel Kański oraz przedstawiciele Akcji Katolickiej: Jerzy Ganecki, Mariola Szukalska, Danuta Kłos i prezes naszej AK Jan Greczycho.

Foto: Jerzy Ganecki, Danuta Kłos i Jan Greczycho

rozdział z Ewangelii św. Jana czyta Aleksandra Górka

rozdział z Ewangelii św. Jana czyta Aleksandra Górka

prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej Jan Greczycho

prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej Jan Greczycho