9. Styczeń, 2016

„Dnia 09.01.2016r. członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Zbąszynku wraz z Proboszczem ks. kan. Jerzym Kordiakiem uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Kramsku, sprawowanej przez biskupa Stefana Regmunta w koncelebrze ze zgromadzonymi księżmi-animatorami POAK z naszej diecezji.

Licznie zgromadzonych członków Akcji Katolickiej z całej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej powitali: Proboszcz ks. kan. Waldemar Sołtysiak i prezes Akcji Katolickiej Urszula Furtak. Po uroczystej Mszy św., odśpiewaniu TEDEUM i wspólnej modlitwie udaliśmy się na pyszny obiad, kawę i wspaniałe ciasto.
Wspólnie z występującymi dziećmi, które wraz z opiekunami przygotowały montaż bożonarodzeniowy śpiewaliśmy kolędy. Później z zainteresowaniem słuchaliśmy wspomnień biskupa S. Regmunta,,sprawozdania z rocznej działalności AK przedstawionego werbalnie i wizualnie przez panią prezes U. Furtak, zostaliśmy zapoznani z biografią ojca Seandra-Henryka Kubika (1909-1942) męczennika za wiarę urodzonego w Starym Kramsku, żyjącego w myśl hasła „do serca trafia się tylko dobrocią”, a skatowanego przez hitlerowców w 1942 r. Otrzymaliśmy materiały informacyjne wraz z modlitwą o beatyfikację ojca Leandra.

Ksiądz Biskup Stefan Regmunt zaskoczył nas pięknym akompaniamentem na akordeonie podczas wspólnego śpiewu kolęd.
Spotkanie opłatkowe w Nowym Kramsku przebiegało w serdecznej, rodzinnej atmosferze. Umocnieni dobrym słowem i błogoslawieństwem Biskupa na nowy rok pracy i formacji w szeregach
POAK wróciliśmy do naszych parafii i domów rodzinnych. Tekst – Gabriela Raczyńska”

Foto: Jerzy Ganecki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA