27. Grudzień, 2015

27.12.2015r. od godz. 17,00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem rozpoczął się Wieczór Modlitw Wspólnoty Królowej Pokoju działającej w naszej parafii od 1994 roku.
Do rozpoczęcia Mszy św. parafianie zebrani na modlitwie odmawiali tajemnice radosne i bolesne Różańca św., odśpiewano Litanię Loretańską, odmówiono Modlitwę do Ducha św. i  rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18,30 rozpoczęła się Msza św. w intencji od Wspólnoty Królowej Pokoju: o pokój w ludzkich sercach, rodzinach, parafii,
Kościele, Ojczyźnie i na całym świecie.

Mszę św. celebrował Wikariusz ks. Norbert Lasota w asyście ks. Diakona Mateusza Szerwińskiego. Msza św. jest centrum modlitw. Przedstawiciele Wspólnoty animowali Mszę św. czytając lekcje, śpiewając psalm i niesiono dary ołtarza.
Po Mszy św. ks. Diakon Mateusz prowadził Koronkę Pokoju, odmówił Modlitwę Uzdrowienia Duszy i Ciała i błogosławił zgromadzonych na modlitwie nakładając ręce na ich głowy.
Następnie odmówiono tajemnice chwalebne Różańca św., modlitwę za Ojca św. Franciszka i modlitwą poświęcono się Maryi. Na zakończenie Wieczoru Modlitw ok. godz. 20,00 zaśpiewano Apel Jasnogórski.
W trakcie modlitw śpiewał wspólnotowy zespół muzyczny, w którym śpiewa Agnieszka Chwałkowska i gra na gitarze oraz Eugenia Angierska-śpiew.
Po zakończeniu modlitw przy żłóbku i figurze Królowej Pokoju zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Wieczór Modlitw Wspólnoty Królowej Pokoju rozpoczęto w 1996 roku i trwa on do chwili obecnej każdego 25-go miesiąca (w grudniu odbywa się 27-go dnia miesiąca) w godzinach od  17,00-20,00.
Foto: Jerzy Ganecki

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC