20. Grudzień, 2015

20.12.2015r. w niedzielę o godz. 17,00 w kościele parafialnym młodzież gimnazjum wraz z opiekunami przygotowała Wieczór Adwentowy zatytułowany „Do Betlejem nie jest tak daleko”. Przedstawienie miało na celu ukazanie, gdzie tak naprawdę rodzi się dzisiaj Bóg.
„Przecież do Betlejem nie jest tak daleko… ono jest na odległość ludzkiego serca, na odległość myśli, na odległość otwartych szeroko ramion, na odległość otwartej dłoni. Każdego dnia można tu dojść”.


Możemy przygotować się do Świąt robiąc zakupy, szukając prezentów, ubierając pięknie choinkę, ale jeżeli nie odnajdziemy w swoim sercu prawdziwego Betlejem z żywym Nowonarodzonym Jezusem, to nie możemy mówić o prawdziwym świętowaniu Bożego Narodzenia.

W przedstawieniu wystąpili: Spychała Patrycja, Chybin Karolina, Rucioch Jakub, Góral Dorian, Szaj Kinga, Grina Patrycja, Jasińska Paulina, Piskorski Miłosz, Augustyniak Kamila, Suwiczak Kamila, Kaczmarek Klaudia, Kruszelnicki Aleksander, Górka Aleksandra, Lichtarowicz Kacper, Olejniczak Magdalena, Strugała Aleksandra, Trypucka Zuzanna, Zacharska
Natalia, Żabski Maksymilin.
Opiekunowie: E. Urbanek, E. Krzywak, M. Łysiak, ks. N. Lasota
Tekst: Elzbieta Krzywak

Foto: Małgorzata Szafrańska

20.12.15 wiecz adw gimn( 1) (15)

Wideo z Wieczoru Adwentowego: Krzysztof Krzywak