6. Grudzień, 2015

„W drugą niedzielę Adwentu, tj. 6 grudnia br. po mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 w naszej parafii odbył się po raz pierwszy Scholkowy Kiermasz Przedświąteczny. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się już dużo wcześniej. Organizatorzy chcieli stworzyć klimat prawdziwie świąteczny poprzez wystrój sali.
Przygotowano stoiska z ręcznie zdobionymi choinkami z kawy i orzechów, szopek betlejemskich, kartek i stroików świątecznych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się bombki robione przez dziewczynki ze scholi.

Nie byłoby świąt bez zapachu pierników i ciast. Na naszym kiermaszu też tego nie brakowało. Każdy mógł nabyć słodkości do niedzielnej kawy.
Warto dodać w tym miejscu, że cały kiermasz obsługiwały dziewczynki ze scholii. Była to dla nich niesamowita radość. Przedświąteczny kiermasz odwiedziło mnóstwo Gości.
Kwota zebranych datków ze sprzedaży przeszła najśmielsze oczekiwania Organizatorów. Dzięki hojności parafian odwiedzających kiermasz udało się uzbierać kwotę 2151,70 zł. !!!

W imieniu Organizatorów i całej Parafialnej Dziecięcej Scholi SZACHAR pragniemy podziękować na samym początku naszemu Księdzu Proboszczowi Jerzemu Kordiakowi za zaakceptowanie samego pomysłu i umożliwienie przeprowadzenia tej WIELKIEJ (jak się okazało) AKCJI.
Księdzu Wikariuszowi Norbertowi Lasocie za pomoc w przygotowanie kiermaszu.
Rodzicom, którzy włączyli się całym sercem do tej inicjatywy.
Ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do kiermaszu.
Naszym DARCZYŃCOM z Zespołu Florystycznego MIKOFLOWER, Kwiaciarni ROSE oraz Kwiaciarni JOKO FLORA za piękne stroiki świąteczne.
W sposób szczególny pragniemy podziękować WAM Nasi Parafianie za hojność i dar serca.
Brakuje słów, by opisać naszą radość. Dzięki takim akcjom będziemy mogli rozwijać nasze skrzydła. Dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach muzycznych i innych wyjazdach.
Jeszcze raz dziękujemy. Bóg zapłać!
Do zobaczenia za rok. Organizatorzy”

Foto: Aleksandra Strugała i Agnieszka Chwałkowska

O Kiermaszu scholkowym pisze także tygodnik „Gość Niedzielny” w wydaniu zielonogórsko-gorzowskim w dniu o6.12.2015 r. pod tytułem „Dzięki kiermaszowi pojadą na warsztaty”, autor: Katarzyna Buganik

SONY DSC