11. Grudzień, 2015

„W dniach 9-11 grudnia 2015 roku w naszej parafii odbyły się Szkolne Rekolekcje Adwentowe dla uczniów Szkoły Podstawowej i dzieci Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem.
Rekolekcje prowadził Ks. Mateusz Pobihuszka z udziałem Ks. Norberta Lasoty naszego Wikariusza. Hasło rekolekcji: „Przez wiarę i chrzest do świadectwa.”
Pierwszego dnia Ks. Mateusz przybliżył nam historię naszej wiary zaczynając od Abrahama i dał świadectwo swojej wiary. Mówił o miłości Boga do ludzi i o tym, że nasze uczynki wynikające z wiary są odpowiedzią na miłość Boga.

Drugiego dnia, rozważania dotyczyły chrztu św. Poznaliśmy historię Jana Chrzciciela i związany z Nim Chrzest Jezusa. Uczniowie starszej grupy, po wysłuchaniu nauki o skutkach grzechu w życiu człowieka, również w życiu dziecka, mogli skorzystać ze spowiedzi św.  Przeżyliśmy też radość z faktu, że chrzest na zawsze zapisał nasze imię w „Księdze Życia.”
Trzeciego dnia wszyscy: uczniowie i nauczyciele zgromadziliśmy się na Eucharystii, aby wyrazić wdzięczność wobec Boga i dać świadectwo swojej wiary.
Każdego dnia śpiewająca i grająca młodzież ze scholi, wspierała nasze wysiłki w zbliżaniu się do Boga, tworząc piękną, rozmodloną i bardzo wesołą atmosferę.
Adwent to oczekiwanie i przygotowanie na przyjście Chrystusa; na święta Bożego Narodzenia. Pierwszy krok owego przygotowania zrobiliśmy uczestnicząc w Rekolekcjach. Bóg zapłać WSZYSTKIM, którzy nam w tym pomogli.
Panie katechetki Krystyna Antczak i Barbara Zaremba

Foto: ks. Norbert Lasota

09-11.12.15 Rekol SP (12)